Koreli Kadınlar ve Güzellik Sırları

Koreli Kadınların Bakım Sırları

Güzellik deyince ilk akla gelen ışıltılı, genç ve porselen gibi ciltleri ile Koreli Kadınlar geliyor.  Ve tüm dünyada güzellikleri ile çok dikkat çekiyorlar.  70 yaşında bile 40 yaşında görünmeyi başaran Koreli kadınların bakım ritüelleri  ise oldukça teferruatlı. Onlara göre çirkin kadın yok üşengeç, tembel kadın vardır. Koreli kadınlar için aksatmadan yaptıkları bu işlemler sayesinde ciltlerinde hiç kırışıklıkları yok.

Peki pürüzsüz diğer bir değişle süt gibi bir cilde sahip olmayı nasıl başarıyorlar. Batı ülkelerinde da artık Kore kozmetik ürünleri oldukça ilgi görmeye başladı. Kaliteli ürünleriyle kozmetik sektöründe aranılan markalar olduklarını kanıtladılar.

Kore’de güzellik ve kozmetik sektörünün bu kadar gelişmesinde de kadınların güzellik tutkusu etkili olmuş, Buda batının kozmetik ve cilt bakım endüstrisini ele geçirmelerine neden olmuştur.

Şimdi Koreli kadınların cilt bakım ritüellerine göz atalım.

1.Adım Temizlik

Gün içinde ciltte biriken kir, makyaj ve yağdan kurtulmak için besleyici özellikteki bir mendille cilt temizlenir. Daha sonra arındırıcı bir yağ ile cildinizi temizleyin. Bu yağ bazlı temizleyiciler cildinizin kurumadan temizlenmesine yardım eder.

Koreli kadınların güzellik rutini

 

2. Adım Su ile Temizleme

Koreli kadınlar için temizlik cildi tamamen arındırmaktan geçiyor. Yağlar ve mendillerle temizliğin ardından su ve jellerle temizle adımı geliyor. Bu adımla tamamen arınmış, sivilcesiz, pürüzsüz bir cilt için derinlemesine  temizlik şart. Su ile yıkadığınızda cildiniz tamamen temizlenip arınıyor.

 

kore cilt temizliği

 

3. Adım Peeling

Cildi ölü hücrelerden arındırmak için içeriği dooğal bir peling ile cilt bakımına devam edilir. Cildimize hergün peling yapmak her ne kadar önerilmese de Koreli kadınlar alın, burun ve çenede oluşabilecek siyah noktalar için düzenli olarak uygulamaya devam ediyorlar. Bu sadeye ciltlerinin tamamen pürüzsüz ve ipek gibi olmasını sağlıyorlar.

Koreli kadınların güzellik rutini

 

4. Adım Koreli Kadınlar Tonik Uygulaması

Koreli kadınlar cilt bakım ritüellerinde mutlaka tonik uygulaması yapıyorlar. Üçlü temizlik aşamasında herhangi bir kir tanesi kalmışsa diye mutlaka her gün tonik uygulanır. Ama kullandıkları tonik tamamen bitkisel içerikli olmalıdır. Bu sayede ciltlerinde kurumaya yol açmaz. Aynı zamanda da sonraki aşamalardaki nemlendiricinin ciltte hapsolmasını sağlar.

 

Koreli kadınların güzellik rutini

4. Adım Koreli Kadınlar Serum Uygulaması

Koreli kadınlar cildin renk tonunu eşitlemek, kollajen yapısını onarmak, cildin elastikiyetini kazanmak için serum uygulamasını mutlaka uyguluyorlar. Vitaminlerle zenginleştirilmiş doğal içerikli serumlar sayesinde ciltte kırışıklık oluşması engellenmiş oluyor.  Uygulamaya gelince vucunuzun içine damlatacağınız bir kaç damla serumu tampon hareketlerle cildinize yediriyorsunuz, işte hepsi bu kadar.

5. Adım Göz Altı Kremi

Koreli kadınlar genç görünmek için göz altı bakımlarına da çok önem verirler. Taze ve canlı görünen göz altları daha genç görünmenin ilk kuralı. Yorgun bir ifadeden korunmak için her gün düzenli olarak göz altı bakımlarını ihmal etmiyorlar.

 

6. Adım Masaj

Koreli kadınların bakım sırlarının en önemli unsurlarından biri de yüz masajı. Tüm Koreli kadınların aksatmadan yaptığı yüz masajları ile ciltlerinde oluşan sarkmalar ve kırışıklıkların önüne geçiliyor.

göz yüz masajı

 

 

7. Adım Maske Uygulaması

Koreli kadınlar baştan beri yaptıkları temizlik ile ciltlerini derinlemesine temizlediler. Şimdi de doğal içerikli maskelerle cildin neme doyma zamanı.  Cilt tiplerine uygun maskelerle porselen gibi bir cilde kavuşuyorlar.

8. Adım Nem Bombardımanı

Son aşama olarak cilde nemi hapsetmek için nem bombardımanı uygulamasının tam zamanı. Bunun için cilt için en uygun  yoğun nemlendirici ile cilde nemi tamamen hapsediyor. Böylece cilt bakımı tamamlanmış oluyor.

 

İşte Koreli kadınların nasıl bu kadar güzel ve bakımlı olduklarını anlıyoruz. Sizde porselen gibi bir cilde sahip olmak için Koreli Kadınların uyguladıkları yöntemleri uygulayabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın